old emi
T.LOVE wydaje 2 płytowy album! Już jest singiel!
10.09.2012

Miło mi poinformować, że jako wieloletni fan T.Love i człowiek, który ma zaszczyt współpracować od kilku lat z tą legendą polskiej sceny rockowej, już niebawem, wydaje dwupłytowy album zatytułowany: "OLD IS GOLD"!

Dzisiaj ogólnopolska premiera pierwszego singla z nowego 2-płytowego albumu T.LOVE "Old is Gold", który ukaże się na rynku 16.10.2012 (EMI Music Polska).

"Poeci umierają" - reż. Jacek Kościuszko - gościnnie zagrał aktor Andrzej Hausner

ZOBACZ TELEDYSK


T.LOVE „OLD IS GOLD”

Pierwsza od 6 lat płyta studyjna zespołu!
premiera: 16 października 2012

Już w październiku ukaże się nowy album zespołu T.Love pt. „Old Is Gold”!!!

Dwupłytowe wydawnictwo zawierać będzie 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-1012).

„Old Is Gold” to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla. Jak mówi Muniek „jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie”.

Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.
Nagrywano ją "po staremu" na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, metodą z lat 50-tych kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów. To pomogło T.Love cofnąć się w czasie i wrócić do źródeł muzyki rock'n'rollowej.

Zdecydowaliśmy się na krok wstecz, czyli powrót do źródeł muzyki popularnej, czy rock’n’rollowej ogólnie. Przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Old Is Gold”, które z jednej strony niewiele mówi, a z drugiej wyjaśnia nasze intencje. W wolnym tłumaczeniu: „stare, ale jare”. Postanowiliśmy wziąć się za bary z takimi gatunkami, z którymi nie mieliśmy do tej pory zbyt wiele wspólnego. Będzie to blues archetypowy, korzenny, spod znaku Muddy Watersa, Roberta Johnsona czy Johna Lee Hookera. Głęboki i nazwijmy to rootsowy blues. Będzie też muzyka country, która w jakimś stopniu na pewno znajduje się u podstaw muzyki rockowej. Moją ambicją, jako współproducenta płyty, jest, żeby jako swego rodzaju przyprawą, którą dorzucimy do tego tygla były nasze osobiste korzenie T-Love’u”… czyli elementy brzmienia T-Love Alternative."

Cytat z magazynu „Gitarzysta” - wywiad z Maciejem Majchrzakiem / cały wywiad na rynku 26 września

„Tak jak dla mistrzów tej płyty, którym składam hołd, dla mnie najważniejsze w muzyce są emocje. Może to niemodne, ale „Old is Gold” jest kierowana do osób wrażliwych, do koneserów, którzy czegoś w życiu szukają i się nie spieszą. Nie wybierają komplusywnej gonitwy, nie krzyczą, że wszystko musi być nowe - nowa żona, nowa kochanka, nowa sytuacja, nowa praca, nowe podróże, nowe gadżety, nowe życie.”

Cytat z magazynu „Exklusiv” - wywiad z Muńkiem Staszczykiem / cały wywiad na rynku 10 września.